REKLAMA

Kolejny sukces chóru akademickiego WSIiZ. Vox Coelestis zajął III miejsce na XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Finał festiwalu odbywał się w Będzinie. W konkursie wzięło udział 130 wykonawców, w tym 19 chórów.  Chór Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zajął III miejsce w kategorii zespoły akademickie.

To kolejny znaczący sukces Vox Coelestis. Chór WSIiZ od lat zdobywa czołowe miejsca oraz nagrody w krajowych i międzynarodowych festiwalach, m.in.: I MIEJSCE w XII Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych „Ad Gloriam Dei”, II miejsce na I Wrocławskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym “Vratislavia Sacra”, II miejsce na XX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej “Kolędy i Pastorałki”, Złotą strunę” oraz nagrodę specjalną Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Stanisława Dziwisza na XII Małopolskim Konkursie Chórów “O złotą strunę” w Niepołomicach oraz II miejsce na IX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego w Barczewie.

Jutro najbliższy koncert
W najbliższym czasie będzie można posłuchać chóru Vox Coelestis 22 stycznia (jutro)  w Klubie Akademickim WSIiZ o godzinie 18:00 podczas Wieczoru Kolęd, a także 23 stycznia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego o godzinie 17:00 na koncercie kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.

chor wsiz

21-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)