REKLAMA

Kolejni inwestorzy w strefie „Rzeszów-Dworzysko”. 400 nowych miejsc pracy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W teren Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, zarządzany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, zainwestują dwie kolejne firmy. Dzięki temu w strefie pojawi się około 400 nowych miejsc pracy.

Tereny PNT z lotu ptaka

Foto: Tereny PNT „Rzeszów – Dworzysko”

Nasz park naukowo – technologiczny jest w pełni uzbrojony i ma dogodne położenie komunikacyjne. To doskonałe miejsce na inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski  i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, zarówno dla młodych, świetnie wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Z dumą i satysfakcją możemy zatem powiedzieć, że nasz pomysł,  aby na tym terenie powstało „Dworzysko”, okazał się strzałem w dziesiątkę – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Spółka Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych,  wybuduje dla swoich klientów zakład produkujący elektryczne ładowarki do samochodów oraz nowoczesny terminal przeładunkowy. Nowe inwestycje wybudowane zostaną dla firm: Phoenix Contact E-Mobility oraz DB Schenker.

Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact – światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób. W „Dworzysku” firma będzie m.in. produkować nowoczesną technologię ładowania samochodów elektrycznych, a wyprodukowane tutaj  podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy Zachodniej. Zakład zostanie wybudowany na terenie obejmującym ok. 15 tys. m kw.  Koszt całej inwestycji: 11,5 mln euro. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r. Pracę znajdzie  tutaj ok. 330 osób.

Kolejnym obiektem wybudowanym na terenie „Dworzyska” przez Panattoni będzie terminal przeładunkowy dla firmy BD Schenker. BD Schenker to firma z  ponad 140 – letnim doświadczeniem w logistyce, obsługująca przemysł i handel przy wykorzystaniu transportu lądowego, lotniczego i frachtu oceanicznego. Budowany dla niej terminal przeładunkowy, o metrażu 6, 000 m2,. powstanie na działce o powierzchni pond 4 ha. Wartość planowanej inwestycji (włączając wartość gruntu) – 9 mln 725 tys. euro. Zatrudnienie przy budowie terminala znajdzie 66 osób. Zakończenie prac planowane jest do końca listopada br.

W ramach infrastruktury towarzyszącej, na terenie obu wspomnianych inwestycji między innymi : powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, zamontowane zostaną kolektory słoneczne oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Bardzo ważne przy tym jest zapewnienie inwestora, że działalność gospodarcza prowadzona będzie tutaj w oparciu o znajomość lokalnego rynku i współpracę ze znajdującymi się w naszym regionie jednostkami naukowo – badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałych zakładach praktyk i staży studenckich – mówi – Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Inwestor, polska spółka Panattoni Development Company, należy do amerykańskiej grupy założonej w 1986 r., zarządzającej inwestycjami na 200 rynkach Europy i Ameryki Północnej i realizującej zlecenia dla 2500 klientów  na świecie.

Pierwsze  europejskie biuro Panattoni powstało w 2005 r. w Polsce. Obecnie grupa ma swoje przedstawicielstwa także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach i Luksemburgu. Od początku swojej działalności firma realizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni  ponad 8,3 milionów metrów kwadratowych.

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 19 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

Źródło: materiały nadesłane

18-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolejni-inwestorzy-w-strefie-rzeszow-dworzysko-400-nowych-miejsc-pracy-7425-00r2kc