REKLAMA

Kolejni artyści na Cieszanów Rock Festiwal! Sprawdź, kto zagra

PODKARPACIE. Acid Drinkers z „Infernal Connection”, R.U.T.A / Paprika Korps, Łąki Łan, Happysad z „Wszystko Jedno” i majowa promocja karnetów – to najnowsze wieści z CRF 2014!

aciddd

Acid Drinkers zagra całą płytę „Infernal Connection”, Happysad album „Wszystko Jedno”, R.U.T.A / Paprika Korps przygotują wspólny, 90-minutowy set koncertowy, siły natury przywiezie Łąki Łan, a karnety od dzisiaj w promocyjnej cenie 60 zł za sztukę. To nadal jeszcze nie wszystkie atrakcje jubileuszowego Cieszanów Rock Festiwal 2014, kolejne wieści niebawem.

 

Rąbka tajemnicy na temat szykowanej niespodzianki uchyla zespół Acid Drinkers, który z okazji piątej edycji cieszanowskiego festiwalu, zagra jedyny raz, słynną, wydaną 20 lat temu płytę „Infernal Connection”. Do tego okolicznościowego wykonu „Kwasożłopy” dorzucą zestaw największych hitów ze swojej dyskografii. O tamtych wydarzeniach sprzed 20 lat, z iście rock’n’rollowym humorem, opowiada Titus –  wokalista, basista, tekściarz i lider Acidów:

W połowie nagrywania albumu „Infernal Connection” wycofał się wydawca płyty, firma Loud Out Records. Litza natychmiast pojechał ze studia w Gdyni do Warszawy i ubił interes z jakąś hurtownią – mieliśmy wydawcę ! :)Pamiętam jeszcze, że wyrzuciłem część sprzętu przez okno w studio, skończyła się kasa na jedzenie [na wódkę była ;)] i jedliśmy kaszę z pieprzem 🙂 – wspomina kulisy powstawania płyty Titus.

Wokalista Acidów mówi również o tym, który numer na płycie lubi najbardziej oraz  dlaczego to niepowtarzalny w historii kapeli album:

Świetnie mi się słucha otwierającego płytę „Infernal Connection” numeru „Hyperenigmatic Stuff of Mr. Nothing”, a w wykonaniach koncertowych uwielbiam „Dancing in the Slaughter-House” i „Backyard Bandit”. To, co jest na tym albumie wyjątkowe, w kwestii Acidowej oczywiście, to jego muzyczna zwartość – jest jak rockowy monolit. Do dzisiaj nie wiem jak nam się to udało osiągnąć 😉 – kończy z niedowierzaniem Titus.

Jubileusz młodego, podkarpackiego festiwalu przypieczętuje również Happysad, który dla festiwalowej publiczności przygotował okolicznościową niespodziankę w postaci całego, wydanego 10 lat temu krążka „Wszystko Jedno”. Od tej płyty kariera Happysad nabrała wielkiego rozpędu. Zespół nie ukrywa radości płynącej z faktu tego wyjątkowego występu:

1 lipca tego roku minie dokładnie 10 lat od wydania naszego debiutanckiego albumu „Wszystko Jedno”. Nie jesteśmy fanami świętowania każdego ważnego wydarzenia z życia zespołu, ale ten krążek, materiał na nim nagrany, reakcja na te piosenki, sprawiły, że na serio zajęliśmy się muzyką i w niedługim czasie zamieniliśmy nasze nudne biurowe prace, na granie w zespole rockowym. Mamy ogromny sentyment do tego materiału, do wszystkich znajdujących się tam piosenek, dlatego urządzimy jej małe święto. Postanowiliśmy, że podczas piątego, jubileuszowego Cieszanów Rock Festiwal 2014, oprócz standardowego przekroju przez całą dyskografię, zagramy wszystkie piosenki z płyty  „Wszystko Jedno”. Niektórych z nich nie graliśmy kilka ładnych lat, niektórych nie pamiętamy w ogóle, ale przygotowani będziemy idealnie;-) Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na dziesiątych urodzinach naszej pierwszej płyty w Cieszanowie – zaprasza Kuba Kawalec, wokalista, gitarzysta i lider zespołu Happysad.

 

Oprócz festiwalowych atrakcji, publiczność festiwalu ucieszy z pewnością fakt, startującej dzisiaj tradycyjnej „promocji majowej” karnetów w cenie 60 zł za sztukę.

Szczegóły na stronie www.cieszanowrockfestiwal.pl , w zakładce Bilety.

 

 

13-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolejni-artysci-na-cieszanow-rock-festiwal-sprawdz-kto-zagra