REKLAMA

Kolejne zatrzymania! 13 osób usłyszało zarzuty ws. korupcji wyborczej!

PODKARPACIE. Agenci CBA zatrzymali cztery kolejne osoby w związku z korupcją wyborczą związaną z ostatnimi wyborami samorządowymi.

Czterej mężczyźni w wieku od 20 do 55 lat zostali zatrzymani w poniedziałek (30.03.) przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Wszyscy są mieszkańcami Sędziszowa Małopolskiego (województwo podkarpackie).

W Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie usłyszeli już zarzuty korupcji wyborczej związane z przebiegiem ostatnich wyborów samorządowych. Wszystko wskazuje na to, że przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za głosowanie na wskazanych kandydatów. Prokuratura zastosowała wobec nich dozór policji – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA. – To już łącznie 13 osób, które usłyszały zarzuty w tej  sprawie – dodaje.

CBA przypomina, że zgodnie z paragrafem 4 art. 250a Kodeksu Karnego: “Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 albo w § 3 w związku z § 1 zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia”.

LOGO_CBA

źródło: CBA

 

31-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolejne-zatrzymania-13-osob-usyszalo-zarzuty-ws-koropcji-wyborczej