REKLAMA

1 kg złota, pieniądze i drogie alkohole. Kolejne zarzuty w aferze korupcyjnej

RZESZÓW / PODKARPACIE. Aż sześć zarzutów usłyszał prezes firmy paliwowej w Leżajsku w związku ze sprawą prowadzoną wspólnie przez CBA i Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie. To jeden z podejrzanych w podkarpackiej aferze korupcyjnej.

CBADotyczą one wręczania korzyści majątkowych urzędnikom państwowym w zamian za pośrednictwo w załatwianiu spraw urzędowych i prywatnych. Jak ustalono w trakcie postępowania korzyściami było złoto o wadze 1 kilograma, pieniądze, markowe alkohole oraz prace budowlane. Zarzuty dotyczą lat 2010-2014. Biznesmenowi przedstawiono także zarzut przywłaszczenia paliwa o wartości ponad 2 mln zł w związku z poleceniem pracownikom załadunku oraz sprzedaży paliwa poza ewidencją – informuje Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.

Śledztwo prowadzone jest od lipca ubiegłego roku w oparciu o materiały zgromadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Funkcjonariusze przeszukali wtedy blisko 20 miejsc, m.in. gabinety: Jana Burego (lider PSL), Zbigniewa Rynasiewicza (szef Platformy na Podkarpaciu) oraz Anny Habało (szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie).

W związku z prowadzonym postępowaniem agenci CBA wykonywali na polecenie prokuratury szereg czynności procesowych między innymi w Sejmie oraz Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

fot. CBA

03-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolejne-zarzuty-w-aferze-korupcyjnej-1-kg-zlota-pieniadze-i-drogie-alkohole