REKLAMA

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Podkarpacia! [NIEDZIELA]

PODKARPACIE. Sytuacja w regionie jest dramatyczna, wiele miejsc zostało zalanych. Prognozy pogody wciąż nie są optymistyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał meteorologiczne i hydrologiczne ostrzeżenia na terenie całego województwa podkarpackiego.

Przechwytywanie_154

FOTO: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku (26.06.2020)

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, intensywnym deszczem i silnymi porywami wiatru na terenie województwa podkarpackiego.

Jak informuje Krzysztof Jania – dyżurny synoptyk IMGW-PIB, ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje cały teren województwa podkarpackiego. od godz. 12:00 dnia 28.06.2020 do godz. 22:00 dnia 28.06.2020.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów szacuje się na 90%.

Obowiązuje też ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia dla całego województwa. W zlewni rzek Wisłok, Wisłoka i San obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3. stopnia. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia.

Ze względu na gwałtowne zmiany pogody stopnie ostrzeżeń mogą ulec zmianie.

Źródło: IMGW

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolejne-ostrzezenie-meteorologiczne-dla-podkarpacia-niedziela-3570-00r2kc