REKLAMA

KOLEJ: Pasażerowie! Pamiętajcie o zmianie czasu

PODKARPACIE. W nocy z 28 na 29 marca br. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o godzinę do przodu, z 02:00 na 03:00.

Dla części połączeń nocnych uruchamianych przez PKP Intercity, oznacza to pozorną zmianę godzin kursowania.

W tym roku zmiana godziny wypada w nocy z 28 na 29 marca. Przesunięcie wskazówek zegarów o godzinę do przodu, z godziny 02:00 na 03:00, wpłynie na rozkłady jazdy połączeń nocnych PKP Intercity.

Choć czasy przejazdów pociągów nie ulegną zmianie, pojawi się pozorna różnica między godziną przyjazdu a codziennym rozkładem. Pasażerowie w żaden sposób tego nie odczują, jednak muszą pamiętać o przestawieniu zegarków – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na stronie www.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z Infolinii 19 757.


Od 2000 r., w całej Unii Europejskiej,  czas letni zaczyna obowiązywać w ostatnią niedzielę marca, a kończy w ostatnią niedzielę października. Zmianę czasu stosuje się w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, w tym we wszystkich państwach europejskich, z wyjątkiem Islandii. Poza naszym kontynentem stosuje się go m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

materiał nadesłany

PKP Intercity

27-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolej-pasazerowie-pamietajcie-o-zmianie-czasu