REKLAMA

KOLBUSZOWA. Tragedia na komendzie. Zmarł 42-latek rażony paralizatorem!

KOLBUSZOWA / PODKARPACIE. Prokuratura wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielę w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej. W nocy do budynku komendy wtargnął agresywny mężczyzna, który zaatakował jednego z policjantów. 42-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został obezwładniony. Podczas oczekiwania na pogotowie mężczyzna zasłabł. Niestetym pomimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować.

1-157267
Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do budynku komendy około godziny 1:20 wszedł mężczyzna. Był bardzo pobudzony, krzyczał, kopał w drzwi. Kiedy wyszedł do niego funkcjonariusz, mężczyzna zaatakował go uderzając w głowę jednym z krzeseł znajdujących się w poczekalni.

W wyniku uderzenia policjant doznał urazu twarzy i wstrząśnienia mózgu. Do agresywnego mężczyzny natychmiast przybiegli znajdujący się obok funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy usiłowali obezwładnić 42-latka używając w tym celu siły fizycznej. Niestety wobec bardzo agresywnego zachowania mężczyzny środek ten okazał się nieskuteczny. Policja poinformowała w swoim komunikacie, że w związku z realnym zagrożeniem zdrowia i życia, użyto wobec niego krótkotrwale paralizatora.

Z uwagi na zachowanie mężczyzny policjanci powiadomili  pogotowie. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki mężczyzna zasłabł. Policjanci niezwłocznie podjęli resuscytację, którą kontynuowali po przyjeździe ratownicy medyczni. Niestety, pomimo udzielanej pomocy. ratownicy stwierdzili utratę funkcji życiowych.

Dalsze czynności na miejscu wykonywał osobiście prokurator, który zabezpieczył m.in. urządzenie z systemem nagrywania oraz nagrania monitoringu. Jak ustalono, mężczyzna leczył się psychiatrycznie. Decyzją prokuratora jego ciało zabezpieczono do dalszych badań. W związku ze zdarzeniem policjantom udzielono pomocy, jeden z nich przebywa w szpitalu, w związku z obrażeniami głowy.

Źródło: Podkarpacka Policja

08-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kolbuszowa-tragedia-na-komendzie-zmarl-42-latek-razony-paralizatorem-7636-00r2kc