REKLAMA

KOLBUSZOWA: Olej napędowy z wywróconej ciężarówki wyciekł do rowu! Akcja WIOŚ

PODKARPACIE / KOLBUSZOWA: W dniu 6.04.2023 r. do WIOŚ w Rzeszowie wpłynęło zgłoszenie od Dyżurnego Komendyowiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej. dotyczące wypadku drogowego, w wyniku którego doszło do wywrócenia samochodu ciężarowego w m. Kolbuszowa Dolna.

Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do uszkodzenia jednego ze zbiorników paliwowych z olejem napędowym. Olej napędowy wyciekł do przydrożnego rowu i pozostawał na warstwie wody. Na miejsce zdarzenia zadysponowano grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego, która przy wykorzystaniu pomp przepompowała mieszaninę wody i oleju do trzech zbiorników typu mauser.

Inspektor WIOŚ w Rzeszowie Delegatury w Tarnobrzegu oraz przedstawiciel Centralnego Laboratorium Badawczego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Oddział w Rzeszowie przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia w dniu otrzymania zgłoszenia, tj. 06.04.2023 r. Podczas oględzin pobrane zostały próby gruntu celem oznaczenia zawartości sumy węglowodorów C12-C35, składników frakcji oleju. Wstępna analiza laboratoryjna wykazała znaczne podwyższenie zawartości substancji ropopochodnych w badanych próbach.

Aktualnie prowadzone są dalsze analizy laboratoryjne, a ostateczne wyniki będą znane po ich zakończeniu.

źródło: WIOŚ


07-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)