REKLAMA

Kodżak pomógł zatrzymać włamywaczy (FOTO)

PODKARPACIE. Policjanci z Łańcuta zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy początkiem tygodnia włamali się do budynku gospodarczego w Łańcucie. W złapaniu złodziei, po raz kolejny, pomógł czworonożny funkcjonariusz łańcuckiej komendy – Kodżak.

We wtorkowe popołudnie dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego w Łańcucie. Łupem złodziei padł agregat prądotwórczy oraz piła spalinowa. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 2,5 tys. złotych.

Na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego łańcuckiej komendy oraz policyjny pies i jego opiekun. Czworonożny funkcjonariusz – Kodżak szybko podjął trop i poprowadził swojego przewodnika do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców. Włamywaczem okazał się 24-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości.

Podjęte w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić drugiego sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Policjanci odzyskali również skradzione mienie, które sprawcy zamierzali sprzedać. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

To nie pierwszy raz, kiedy działania łańcuckich funkcjonariuszy wspiera czworonożny funkcjonariusz Kodżak.

1_53

źródło: KPP Łańcut

03-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kodzak-pomogl-zatrzymac-wlamywaczy-foto-7564