REKLAMA

Kodeks Dobrej Administracji dla podkarpackich gmin

RZESZÓW/PODKARPACIE 12 podkarpackich gmin w najbliższy piątek 28 lutego 2014 r. otrzyma przygotowany przez WSPiA Kodeks Dobrej Administracji. Będzie to pierwszy Kodeks obejmujący jednocześnie kilkanaście jednostek samorządowych. Dokument ma na celu podniesienie jakości zarządzania w gminach. Kodeks Dobrej Administracji stworzony został w ramach prowadzonego przez WSPiA unijnego projektu “Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna Warunkiem Dobrego Rządzenia”.

 

logo1

 

W ramach projektu „Legalność, Sprawność i Dobra Praktyka Administracyjna – Warunkiem Dobrego Rządzenia” WSPiA opracowała Kodeks Dobrej Administracji dla gmin uczestniczących w Projekcie. Jak tłumaczy dr Przemysław Niemczuk, Koordynator Projektu, stworzenie tego dokumentu poprzedziły bardzo obszerne badania przeprowadzone w 12 gminach województwa Podkarpackiego. – Były to pierwsze takie badania w Polsce. Przeprowadzone zostały przez pracowników naukowo-dydaktycznych WSPiA, a dotyczyły kwestii związanych z legalnością w działaniu organów gminy zarówno w procesie stanowienia, jak i stosowania prawa – tłumaczy dr Przemysław Niemczuk.

Kodeks Dobrej Administracji jest aktem o zasięgu międzynarodowym. Funkcjonuje w administracji Wspólnoty Europejskiej i w administracjach wewnętrznych wielu państw. Nie jest jednak aktem powszechnie obowiązującym. Prezentację Kodeksu Dobrej Administracji stworzonego przez WSPiA poprzedzi specjalistyczne szkolenie pt. „Zarządzanie rozwojem”. Uczestniczyć w nim będzie 12 wójtów z byłego woj. przemyskiego. W ramach szkolenia wykład na temat aktualnych problemów planowania przestrzennego i prawa budowlanego wygłosi prof. Zygmunt Niewiadomski, wykładowca WSPiA.

Szkolenie odbędzie się w piątek 28 lutego 2014 r. o godz. 12.00, w Sali Konferencyjnej WSPiA, przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

 

 

27-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kodeks-dobrej-administracji-dla-podkarpackich-gmin