REKLAMA

Kobiety, które kochają nowe technologie… Karotki świętowały swoje pierwsze urodziny! (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W piątek w rzeszowskim klubie Mikrofon odbyła się impreza urodzinowa  Geek Girls Carrots, międzynarodowej społeczności, która gromadzi kobiety kochające nowe technologie. 

karotki

Był filmik nakręcony specjalnie na okazję pierwszych urodzin, życzenia od Karotek z Wrocławia, Łodzi i Białegostoku, tort marchewkowy i przede wszystkim uczestniczki wydarzenia, które wręcz tryskały wspaniałym humorem. Wielu z Was pewnie zadaje sobie pytanie, czym właściwie jest Geek Girls Carrots? Jesteśmy organizacją, która została założona przez Kamilę Sidor 3 lata temu.  Chciała ona stworzyć przestrzeń dla kobiet, w której mogły by rozmawiać o szeroko pojętych nowych technologiach. Bardzo szybko w organizację wciągnęły się inne dziewczyny. W tym momencie jesteśmy obecne w 15 polskich miastach, jak również za granicą: w Berlinie, Luxemburgu, Seattle i Londynie.– mówi Magda Dziwisz, jedna z organizatorek.  

Po czym wyjaśnia, dlaczego Karotki są Karotkami a organizacja nazywa się  Geek Girl Carrots. Geek to wyraz  kojarzony z programistą, który żywi się fast foodami. By trochę temu zaprzeczyć, bo przecież  dziewczyny żywią się raczej zdrowo, to co najszybciej ze zdrowej żywności nasunęło się Kamili na myśl, to była właśnie marchewka. Nazwa jest w języku angielskim, bo myślę, że Kamila już wtedy przeczuwała, że organizacja wyjdzie poza granice Polski.  – wyjaśnia Magda. 

Mimo tego, że społeczność wydaje się być kobieca, na urodzinach zauważyłam również mężczyzn. Jesteśmy bardzo otwarte, dlatego przyjmujemy w swoje grono również mężczyzn. Nie jesteśmy zamkniętym gronem, każdy może przyjść na nasze spotkania. Widujemy się również z Geek Girls Carrots z innych miast.- dodaje Magda Dziwisz. 

Geek Girls Carrots pojawiły się w Rzeszowie w lipcu 2013 roku. To właśnie wtedy, Olga Golonka zorganizowała pierwsze spotkanie społeczności.  O Karotkach dowiedziałam się w kwietniu. Przypadkiem trafiłam na relację z Białostockiego spotkania Karotek; skomentowałam jedno ze zdjęć, na co zareagowała Kamila Sidor. Od komentarza do komentarza, od rozmowy do rozmowy, zdecydowała się podjąć wyzwanie i sprowadzić Geek Girls Carrots do Rzeszowa. W czasach studenckich byłam bardzo aktywna, działałam w stowarzyszeniu studenckim, organizowałam różne wydarzenia; po rozpoczęciu pracy brakowało mi tej dodatkowej aktywności pozazawodowej, jednocześnie, jako magister prawa który swoje życie zawodowe odwrócił o 360 stopni, szukałam swojego miejsca w świecie nowych mediów i technologii. Organizacja spotkań Geek Girls Carrots była dla mnie doskonała okazją do poznawania nowych ciekawych ludzi oraz dzielenia się swoimi pasjami.wspomina Olga.

Urodzinowe spotkanie było dziesiątym spotkaniem Karotek, które  w Rzeszowie.  Tematyka, jaką podejmowały na spotkaniach była bardzo szeroka, od programowania, poprzez marketing internetowy, mobile, media społecznościowe i produkcję gier, aż do grafiki komputerowej.

28-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kobiety-ktore-kochaja-nowe-technologie-karotki-swietowaly-swoje-pierwsze-urodziny-zdjecia