REKLAMA

Kobieco w podkarpackiej Policji

RZESZÓW/ PODKARPACIE. Dzień Kobiet to Święto, które sprzyja rozmyślaniu na temat kobiet, które kojarzą się raczej z delikatnością i kruchością, a nie z mundurem i bronią. Jednak policjantki, bo o nich mowa, świetnie się odnajdują w swojej pracy.

Duża odwaga, umiejętność posługiwania się bronią, silny charakter i odporność na stres. Wydawać by się mogło, że to cechy głównie przeznaczone dla mężczyzn. A jednak. W podkarpackiej Policji służy 522 policjantki, które pasjonują się swoją pracą.

pol
ZDJ.: KWP w Rzeszowie

Policjantki pracują na przeróżnych stanowiskach: w służbach drogowych, prewencji, służbach kryminalnych, czy logistycznych. Muszą wykazywać się cechami charakteru, które zwykle przypisujemy mężczyznom. One jednak świetnie odnajdują się w swojej pracy, jak i w męskim środowisku policjantów. Warto dodać, że kobiety wykonują tez służbę na koniach oraz są przewodnikami psów służbowych. Pełnią również stanowiska kierownicze.

W podkarpackiej policji służy 522 policjantki, ale warto zaznaczyć, że oprócz umundurowanych kobiet, około 800 pań pracuje w korpusie służby cywilnej.

08-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kobieco-w-podkarpackiej-policji