REKLAMA

Klub Innowatora w Rzeszowie. „Dla wszystkich studentów i absolwentów, którzy chcieliby się rozwinąć” [ZDJĘCIA]

W poniedziałek na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się inauguracja działalności Klubu Innowatora w naszym regionie. Podpisane zostały pierwsze umowy wolontariackie i określone wspólne projekty. Czym jest ten klub i jakie ma cele?

Prezes Fundacji Klub Innowatora Maciej Zarański

Prezes Fundacji Klub Innowatora Maciej Zarański

Jak mówi Maciej Zarański, prezes Fundacji Klub Innowatora, jest to platforma kierowana „do wszystkich studentów i wszystkich absolwentów, którzy chcieliby się rozwinąć, którzy chcieliby sprawdzić się w warunkach praktycznych, czyli przełożyć swoją wiedzę teoretyczną na praktyczne działania”. – Ale również dla naukowców, którzy chcieliby np. zastosować swoje wyniki badań albo pionierskie rozwiązania albo ewentualnie poszukać nowych pól badawczych – zaznacza.

Pierwsze spotkanie miało miejsce na Uniwersytecie Rzeszowskim

Pierwsze spotkanie miało miejsce na Uniwersytecie Rzeszowskim

– Ja to nazywam „złotym trójkątem innowacji”, na który składają się uczelnie, biznes i jednostki samorządu terytorialnego. Naszym celem jest wzbudzenie zaufania pomiędzy ośrodkami akademickimi, a odbiorcami wiedzy, ewentualnie innowacji, czyli biznesu i JST. Nasze pierwsze kroki będą skierowane właśnie na JST, gdzie są jakieś problemy do rozwiązania np. brak pomysłu na turystykę. I to będzie miało miejsce na terenie Podkarpacia, a być może nawet na terenie samego Rzeszowa, bo w październiku planujemy tutaj wrócić z projektem – dodaje Zarański.

3

Klub Innowatora do Rzeszowa zaprosiła prof. dr hab. Anna Barwińska-Małajowicz z Uniwersytetu Rzeszowskiego, która 13 maja na I Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Niedoskonałości Współczesnego Rynku Pracy” zaproponowała prezesowi Zarańskiemu współpracę i otwarcie filii.

4

Zainteresowanych odsyłamy na http://www.klubinnowatora.pl/

 

24-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

klub-innowatora-w-rzeszowie-dla-wszystkich-studentow-i-absolwentow-ktorzy-chcieliby-sie-rozwinac00e4ar