REKLAMA

Klinika Onkohematologii Dziecięcej “Kotwica” otwarta (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie otwarta została Klinika Onkohematologii Dziecięcej.  Samorząd województwa w czasie uroczystości reprezentowali wicemarszałek Maria Kurowska i członek zarządu Stanisław Kruczek.  

Gościem otwarcia był także  prof. dr. hab. n. med. Jerzy Kowalczyk, Konsultant Krajowy w dziedzinie Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Otwarcie kliniki stało się możliwe dzięki decyzjom Zarządu Województwa Podkarpackiego i dofinansowaniu tego zadania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt całego projektu wyniósł prawie 16 mln złotych. Przyznane przez zarząd województwa dofinansowanie sięgnęło niemalże 13 mln złotych.

W trakcie uroczystości odczytany został list, który wystosował z tej okazji marszałek województwa Władysław Ortyl. Marszałek podkreślił wagę powstania kliniki, która ma fundamentalne znaczenie, zarówno dla dostępności leczenia w tak ważnej dziedzinie jak onkohematologia, podnoszenia poziomu świadczonych przez szpital usług i komfortu pacjentów, jak również możliwości rozwoju dla kadry lekarskiej, podnoszenia kompetencji specjalistów – zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek.

I Klinika Onkohematologii Dziecięcej dysponuje 15 łóżkami oraz 4 łóżkami oddziału dziennego. Powstała ona, aby zagwarantować młodym i najmłodszym mieszkańcom Podkarpacia dostęp do najlepszych metod diagnostyki, leczenia i opieki zdrowotnej. Rocznie jest w stanie zapewnić opiekę stacjonarną i ambulatoryjną dla około 600 dzieci.

IMG_5706

Źródło: Aleksandra Gorzelak – Nieduży, Biuro prasowe
Bartłomiej Ćwikła, Kancelaria Zarządu

05-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

klinika-onkohematologii-dzieciecej-kotwica-otwarta-zdjecia