REKLAMA

Klimat Bożego Narodzenia na wyciągnięcie ręki. W piątek rusza Świąteczne Miasteczko

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od piątku (4 grudnia) Rzeszów będzie wprowadzał mieszkańców w bożonarodzeniowy klimat. Na rynku powstanie Świąteczne Miasteczko, które w swojej ofercie posiada 20 domków, spotkanie ze św. Mikołajem, warsztaty kulinarne, fire show, rzeźbienie w bryłach lodu oraz tradycyjną polską wigilię.

Stoiska będą czynne od 4 do 20 grudnia codziennie od 10:00 do 18:00. Podczas Świątecznego Miasteczka swoje rękodzieła zaprezentuje 26 wystawców. Będzie można skorzystać z bogatej oferty kulinarnej – spróbować pysznych wędlin, słodyczy, serów, czy pieczywa. Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników grzanego piwa, rozgrzewających nalewek i wina. W sprzedaży dostępne będą kosmetyki, przyprawy, ozdoby świąteczne i zabawki – wszystkie wykonane ręcznie.

Na rzeszowskim rynku dostępne będą również artykuły z Podhala – kożuchy, wyroby wełniane, pantofle góralskie i wiele innych przedmiotów, których serce bije w polskich górach.

4 grudnia swoje umiejętności zaprezentuje pracownia Figaro, która o godzinie 17:30 wykona fire show. O doznania wokalne zadbają uczniowie rzeszowskich szkół.

W niedzielę (6 grudnia) dzieci spotkają się z szalonym św. Mikołajem, który na scenę rzeszowskiego rynku zjedzie tyrolką z balkonu ratusza. Następnie obdaruje najmłodszych prezentami. Świętemu Mikołajowi towarzyszyć będą elfy i śnieżynki, które poprowadzą animacje dla maluchów.

Od 11 do 13 grudnia będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielnictwa, które przygotuje Akademia Twórczego Rozwoju „Zakątek”. Zajęcia odbędą się dla dwóch grup wiekowych – dzieci (I) oraz młodzieży i dorosłych (II).

W piątek (18 grudnia) o godzinie 15:00 rozpocznie się Wigilia Miejska, podczas której będzie można połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Nie zabraknie wigilijnych potraw oraz betlejemskiego światełka. O poczęstunek zadba Zespół Szkół Gospodarczych. Wystąpi również kapela Harnaś oraz ukraiński chór.

Ostatni przedświąteczny weekend (19 – 20 grudnia) upłynie pod znakiem kulinarnych zachwytów. Od godziny 16:00 wyśmienite, świąteczne potrawy przyrządzać będzie Agnieszka Sulikowska-Radi, finalistka programu „Masterchef”.

Świąteczne Miasteczko zakończy się w niedzielę (20 grudnia) pokazem Ice Show, czyli rzeźbienia w bryle lodu. Nie zabraknie rozgrzewającej muzyki oraz magicznych pokazów świetlnych. Początek o godzinie 18:00.

swiateczne miasteczko

archiwum: Rzeszów24.pl

archiwum: Rzeszów24.pl

 

(az)

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)