REKLAMA

Kino na trawie w ramach Barw Pogranicza (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Dziś na Bulwarach w ramach Festiwalu Barwy Pogranicza odbył się pokaz filmu „Ten, który przeszedł przez ogień” . Nie był to taki zwykły pokaz, bo na świeżym powietrzu. 

KINO

Mimo niesprzyjającej pogody, pojawili się chętni na obejrzenie filmu pod gołym niebem. Aby widzowie nie zmarzli i poczuli się  przytulnie, jak w domu rozdawano koce, którymi chętnie się okrywano.

Film, który wyświetlano, to „Ten, który przeszedł przez ogień” w reżyserii Mykhaila Illienki. Fabuła filmu inspirowana jest biografią Iwana Dacenko, służącego w Armii Czerwonej od 1937 roku. W czasie nalotów bombowych we Lwowie, został on pojmany przez Niemców. Trafił do łagrów, skąd uciekł do Kanady. Film pokazuje nie tylko historię Iwana Dacenki. Ważne są też przełomowe wydarzenia historyczne, w czasie których rozgrywa się akcja filmu.

Dzisiejsze Kino na trawie było ostatnią szansą na obejrzenie filmu pod gołym niebem w ramach Festiwalu Barwy Pogranicza. Jutro jednak, 28 sierpnia odbędzie się happening malarski na Bulwarach o godz. 11.00. Wieczorem, o godz. 20.30 wystawiona zostanie sztuka „Tajemnica miłości”w wykonaniu Teatru “GaRmYdEr”.

Jutro z kolei, 29 sierpnia ponownie można będzie zobaczyć happening malarski o godz. 11.00, natomiast o 18.00 odbędzie się koncert RiPlay, Fiolet, Cvit Kulbaby, KoraLLI – brzmienia łączące rock, pop, etnofunk. 30 sierpnia ponownie odbędzie się happening malarski o 11.00, natomiast o godz. 19.00 odbędą się koncerty. Wystąpią Dagadana oraz Karbido z Jurijem Andruchowyczem.

27-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kino-na-trawie-w-ramach-barw-pogranicza-zdjecia