REKLAMA

Kierunek lekarski na Uniwersytecie Rzeszowskim. Otwarcie już w 2015 roku?

RZESZÓW. Podczas Regionalnego Spotkania Menedżerów Ochrony Zdrowia, które 6. marca odbyło się Rzeszowie, władze uczelniane i samorządowe podały za wysoce prawdopodobne, że zajęcia na kierunku lekarskim rozpoczną się już 1. października 2015 r.

O tym jednak, czy od października 2015 można będzie utworzyć kierunek, dowiemy się w maju, br. Jak tłumaczył na spotkaniu prof. Artur Mazan, dziekan wydziału medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, przygotowany pod koniec ubiegłego roku wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie został złożony do oceny w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wniosek jest aktualnie oceniany przez Ministerstwo Zdrowia i komisję akredytacyjną.

medical-equipment-1342025-m
ZDJ.: sxc.hu

Wojciech Domka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Rzeszowie,powiedział, że na Podkarpacie po ukończeniu studiów lekarskich powraca około połowa młodych ludzi pochodzących z tego regionu. W związku z tym, że nie ma tutaj kierunku lekarskiego, młodzi lekarze nie wracają na Podkarpacie, myśląc, że będą mieli tutaj gorsze warunki do rozwoju naukowego.

To, czy kierunek lekarski powstanie na Uniwersytecie jest jednak na razie pod znakiem zapytania. Władze uczelniane i samorządowcy przewidują, że w maju uczelnia uzyska odpowiedź.

07-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kierunek-lekarski-na-uniwersytecie-rzeszowskim-otwarcie-juz-w-2015-roku