REKLAMA

Kierowca tira zakłócał wskazania DROGOMIERZA I TACHOGRAFU!

Policjanci wyjaśniają sprawę kierowcy, który korzystając z magnesu, zakłócał działanie urządzeń rejestrujących przejechane kilometry i czas jazdy. Kierowca samochodu ciężarowego wpadł podczas kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Na miejsce wezwali policjantów drogówki, którzy zabezpieczyli wskazany przedmiot.

303-232219
W ubiegłą środę około godz. 13, policjanci drogówki z rzeszowskiej komendy zostali zawiadomieni o kierowcy samochodu ciężarowego, który wpływał na działanie urządzeń rejestrujących przejechane kilometry i czas jazdy. Okazało się, że w Głogowie Małopolskim zatrzymali go do kontroli funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Podczas kontroli stwierdzili, że w tym dniu, kierujący korzystał z urządzenia lub przedmiotu zakłócającego pracę drogomierza i tachografu. W wyniku jego użycia, urządzenia nie rejestrowały przebytych kilometrów i czasu jzady mimo, że 29-letni kierowca wykonywał przewóz towarów.

Na miejscu rozpytali 29-letniego kierowcę, który przyznał się do tego. Wydał również funkcjonariuszom magnes, którym się posłużył. Wezwani na miejsce policjantów drogówki sporządzili dokumentację niezbędną do dalszego postepowania i zabezpieczyli magnes.

Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności zajścia, a mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za ingerowanie we wskazania urządzeń. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK: “Tarcza Antyinflacyjna” Konfederacji

tvPolska

18-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kierujacy-zaklocal-wskazania-drogomierza-i-tachografu-6130