REKLAMA

Kierowcy wciąż zapominają o zapinaniu pasów. Policjanci kontrolują

PODKARPACIE. 418 kierowców skontrolowanych przez policjantów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa – to wyniki wczorajszych działań “Pasy”. Policjanci zwracali uwagę na tych, którzy zapominają o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Sprawdzali również, czy prawidłowo przewożone są dzieci. W trakcie działań ujawnili kierującego oplem, który wiózł dwójkę dzieci na przednim siedzeniu pasażera bez fotelika i zapiętych pasów. 32-letni mieszkaniec Przecławia miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1517 pojazdy – w tym 1389 samochodów osobowych i 103 samochody ciężarowe. Niemal w co czwartym kontrolowanym pojeździe funkcjonariusze ujawnili naruszenia przepisów dotyczące korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Bilans akcji to 452 ujawnionych naruszeń ogółem, w tym:
– 418 kierowców nie miało zapiętych pasów,
– 31 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez dorosłych pasażerów,
– 3 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci.

W trakcie działań, około godziny 7.20 patrol mieleckiej drogówki w Przecławiu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego oplem. Mężczyzna przewoził dwoje dzieci na przednim fotelu pasażera bez wymaganego fotelika i bez zapiętych pasów. Podczas legitymowania kierowcy policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało, że 32-letni mieszkaniec Przecławia ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. W stanie nietrzeźwości odwoził do szkoły dwójkę dzieci w wieku 10 i 9 lat. Dziewczynka i chłopiec zostali przekazani nauczycielom. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

źródło: KWP

pasy

11-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kierowcy-wciaz-zapominaja-o-zapinaniu-pasow-policjanci-kontroluja