REKLAMA

Kierowcy uwaga na drodze. Przez cały dzień będzie ślisko!

PODKARPACIE/RZESZÓW. Dziś na drogach całego Podkarpacia będzie ślisko i mokro. Do godz. 19:00 możemy spodziewać się, opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Policja apeluje o ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie zapowiada, że zima na Podkarpaciu może zostać nawet do końca tygodnia. Dzisiaj od godz. 07:00 rano do godz. o godz. 19:00 wieczorem w całym regionie będzie padać marznący deszcz powodujący gołoledź. Jutro i pojutrze może sypnąć śnieg, a temperatura spadnie o kilka słupków rtęci. – Warunki drogowe panujące na Podkarpaciu są bardzo trudne. Padający deszcz marznie tworząc na jezdni warstwę lodu – zaznacza policja.

Jadąc samochodem przy takich warunkach atmosferycznych nie możemy zapomnieć, że musimy trzymać się w odległości 20 metrów za innym autem jadąc prędkością 20km/h. W przypadku 50km/h nasza odległość od innego pojazdu musi wynosić już 50 m. Niespodziewanie samochód może zahamować, a my musimy mieć czas na reakcję za nim.

ZDJ. KWP Rzeszów

wypadek_na_drodze

 

21-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kierowcy-uwaga-na-drodze-przez-caly-dzien-bedzie-slisko