REKLAMA

Kierowcy masowo tracą prawo jazdy. Przepisy są bezwzględne!

REGION. Policyjny wideorejestrator ujawnił 14 wykroczeń, popełnionych przez trzynastu kierujących. Wśród nich byli trzej kierujący, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Za to wykroczenie stracili prawo jazdy.

Policjanci wydziału ruchu drogowego w środę prowadzili kontrole prędkości na terenie powiatu jarosławskiego i sąsiednich powiatów. Policyjny patrol wykorzystywał wideorejestrator do ujawniania wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym.

Podczas wczorajszego patrolu policjanci ujawnili 14 wykroczeń, popełnionych przez trzynastu kierujących pojazdami. Wśród ujawnionych wykroczeń osiem dotyczyło przekroczenia prędkości. Czterech kierujących używało telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem. Dwóch kierujących nie stosowało się do znaków poziomych, umieszczonych na jezdni. Wyprzedzali oni innych kierujących w miejscach niedozwolonych.

policja akcja

Wśród tych kierujących są trzej młodzi mężczyźni, którym zatrzymano prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Tuż po godz. 17. w Ostrowie policjanci ujawnili, że 33-latek kierujący seatem toledo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu przemyskiego jechał z prędkością 102 km/h.

Za przekroczenie prędkości odpowie też 22-latek z gminy Pawłosiów. Kierujący alfa romeo poruszał się na obszarze zabudowanym w Tuczempach z prędkością 111 km/h.

Tuż po godz. 19 w Tuczempach kamery wideorejestratora nagrały kolejne wykroczenie. 25-letni kierowca alfa romeo jechał z prędkością 129 km/h w terenie zabudowanym.

Ci trzej kierujący zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 500 zł. W związku z popełnieniem wykroczeń rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami tym osobom.

Policja przypomina, że kierowcy, którzy korzystają podczas jazdy samochodem z telefonów komórkowych mogą zostać ukarani mandatem karnym w kwocie 200 zł i 5 punktami karnymi.

KWP

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kierowcy-masowo-traca-prawo-jazdy-przepisy-sa-bezwzgledne