REKLAMA

Kierowco, twój samochód jest… za ciężki

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ratusz chce znaleźć sposób na ochronę jakości miejskich dróg. Na wylotówkach z Rzeszowa umieszczono tablice informujące kierowców ciężarówek, czy ich auto nie jest przeciążone. Czy ten pomysł zda egzamin?

Specjalne wagi zainstalowano na ulicach: Lubelskiej, Warszawskiej, Lwowskiej, Podkarpackiej i Krakowskiej. Pojazd najeżdża na wagę i zostaje sfotografowany przez kamerę. Sto metrów dalej stoją tablice, które pokazują osiągniętą wagę oraz prędkość.

Gdy samochód jest za ciężki, na tablicy wyświetla się informacja z numerem tablicy rejestracyjnej danego pojazdu. To właśnie jeden ze sposobów Rzeszowa na zadbanie o drogi, w które wpakowano grube miliony.

Informacja nie jest tylko i wyłącznie do dyspozycji kierowców. Jeśli auto jest za ciężkie, dowiaduje się o tym Miejski Zarząd Dróg. Już niebawem taka niechlubna notka będzie kierowana również do Inspekcji Transportu Drogowego.

Do Rzeszowa mogą wjechać tylko ci, których pojazdy mają maksymalny nacisk 11,5 ton na oś. Jeśli będzie zbyt duży, można zapłacić karę od 500 do 15 tysięcy złotych.

Inwestycja wyniosła 4,5 mln złotych. 85% kosztów pokryła Unia Europejska. Rzeszów za system “ważący” zapłacił 800 tysięcy złotych.

(az)

13-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)