REKLAMA

Kierowca zaczął oddychać po kilkunastu minutach resuscytacji. NOWE INFORMACJE

PODKARPACIE. Policja podaje szczegółowe informacje dotyczące wypadku, podczas którego samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w betonowy przepust, dachował i wpadł do rowu z wodą. Jak przekazują funkcjonariusze, 30-letni kierowca walczy w szpitalu o życie. Na miejscu zdarzenia zaczął samodzielnie oddychać po kilkunastu minutach resuscytacji.

O wypadku informowaliśmy tutaj:

WYPADEK! Samochód dachował i wpadł do wody. Kierowca mógł utonąć! (ZDJĘCIA Z DRONA)

30-letni kierowca volkswagena, został ranny w wypadku, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w Krawcach w powiecie tarnobrzeskim. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, służby medyczne i strażacy ochotnicy. Ustalono, że kierowca stracił panowanie nad samochodem, uderzył w betonowe bariery ochronne i dachując pojazdem wpadł do kanału. Mężczyzna w stanie poważnym przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy.

W niedzielę po godz. 21, policjanci z Posterunku Policji w Grębowie pełniąc służbę na terenie miejscowości Krawce, zauważyli w kanale osobowego volkswagena, który był odwrócony kołami do góry.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności, aby ratować ludzkie życie. Jeden z policjantów słysząc, że w wodzie leży nieprzytomny mężczyzna, niezwłocznie ruszył z pomocą przypadkowemu świadkowi, który będąc pierwszy na miejscu zdarzenia, odnalazł w wodzie poszkodowanego. Funkcjonariusz pobiegł w kierunku kanału i wspólnie ze świadkiem wyciągnął mężczyznę na brzeg. W tym czasie drugi z policjantów wezwał karetkę pogotowia i przeszukiwał teren w celu ustalenia ewentualnych poszkodowanych pasażerów.

Poszkodowanym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Grębów. Kierowca volkswagena, był nieprzytomny i wychłodzony. Funkcjonariusz sprawdził puls poszkodowanego, który w dalszym ciągu nie dawał oznak życia. Mundurowy ze świadkiem, natychmiast przystąpili do resuscytacji w celu przywrócenia czynności życiowych kierowcy. Po kilkunastu minutach pokrzywdzony zaczął samodzielnie oddychać. 30 – latek trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Jego stan zdrowia jest poważny.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 30-letni mężczyzna kierujący volkswagenem jadąc od miejscowości Krawce, tuż przed kanałem melioracyjnym stracił kontrolę nad samochodem, zjechał z drogi na pobocze i po uderzeniu w betonowe bariery ochronne, dachując wpadł do kanału.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków wypadku. Trwają dalsze czynności, aby dokładnie ustalić przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

foto: OSP Grębów

źródło: KMP Tarnobrzeg


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Śmierć strażaków. Jak doszło do tragicznego wypadku? USTALENIA PROKURATURY (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

   


13-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)