REKLAMA

Kierowca autobusu zatrzymał pijanego motorowerzystę. Otrzyma 1000 zł od prezydenta Rzeszowa

Kierowca, który w ostatni czwartek zatrzymał pijanego motorowerzystę, otrzyma od prezydenta Rzeszowa nagrodę. Przytomna reakcja mężczyzny być może uratowała życie kierującego pod wpływem alkoholu.

inteligentny_system_transportowy_rzeszow_25

Foto: Archiwum Rzeszów24.pl

Kierowca komunikacji miejskiej, który zatrzymał w Rzeszowie pijanego kierującego motorowerem otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych i podziękowania od Tadeusza Ferenca.

1 listopada, w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu ulic Podwisłocze i Powstańców Warszawy, poruszał się motorowerzysta. Kierowca linii numer 11 początkowo zauważył, że kierujący motorowerem jechał całą szerokością ulicy. Później mężczyzna stracił równowagę i upadł. Chciał wstać i ruszyć dalej, lecz wtedy wybiegł kierowca autobusu i uniemożliwił mu dalsze poruszanie się jednośladem. Kierujący motorowerem miał niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowca autobusu przyczynił się do uratowania zdrowia, bądź życia kierującego i innych uczestników ruchu, którzy przez jego brak rozwagi byli narażeni na niebezpieczeństwo.

06-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kierowca-autobusu-zatrzymal-pijanego-motorowerzyste-otrzyma-1000-zl-od-prezydenta-rzeszowa-2523