REKLAMA

Kierował volkswagenem wbrew zakazowi sądu. Był poszukiwany

W ręce policjantów z jarosławskiej drogówki wpadł 24-latek, który kierował volkswagenem mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo kierujący był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kielce Zachód. Teraz 24-latek odpowie za złamanie zakazu sądowego, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

303-247900

Wczoraj po godz. 19, w miejscowości Wietlin Osada, funkcjonariusze z jarosławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Podczas sprawdzenia okazało się, że 24-letni mieszkaniec Belgii,  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci zweryfikowali jego dane w systemach policyjnych. Kierujący pojazdem posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Kielce Zachód w związku z ustaleniem pobytu dla celów prawnych.

Teraz 24-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Załamanie zakazu sądowego jest przestępstwem. Kierujący, który prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do orzeczonego zakazu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Jarosław

30-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.