REKLAMA

Kettlebell Rzeszów z gradem medali mistrzostw Europy! (FOTO)

Zawodnicy Kettlebell Rzeszów zdobyli 7 medali (6 złotych i jeden brązowy) na WKSF Online European Championship 2020. Dodatkowo Andrzej Jodłowski, zdobywca złotego i brązowego medalu, ustanowił nowy rekord Polski oraz Europy na listach WKSF.

W Mistrzostwach Europy Federacji WKSF (World Kettlebell Sport Federation), które odbywały się zarejestrowało się ponad 220 zawodników z 20 krajów Europy. Cała Reprezentacja Polski liczyła 26 osób, w tym sześcioro zawodników reprezentowało klub z Rzeszowa.

Zawody rozegrano w trzech kategoriach: Elite, Master, Amateur. Zawodnicy byli podzielni na kategorie wagowe.

Udział w rywalizacji polegał na nagraniu filmu jednym kadrem, bez cięcia, który zawiera ważenie zawodnika, odważników oraz cały start – podnoszenie i opuszczanie odważników w określonym czasie. Następnie należało wysłać cały film do Sekretarza Generalnego WKSF i oczekiwać na wyniki końcowe, które były skrupulatnie weryfikowane przez licencjonowanych sędziów tej Federacji.

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 nie ułatwiła przygotowań oraz samych startów w ME. Na poszczególnych etapach przygotowań do dyspozycji mieliśmy jedynie warunki domowe, a w końcowym okresie udało się trenować na naszej sali Kettlebell Rzeszów Fitness for Life Rzeszów. Cały okres przygotowawczy i startowy wszystkich zawodników był prowadzony przez trenera Andrzeja Jodłowskiego, który jako utytułowany zawodnik i rekordzista mistrzostw Polski, Europy i świata na co dzień rozwija strefę sportową Kettlebell Rzeszów – tłumaczy dla portalu rzeszow24.pl trenerka i zawodniczka Kettlebell Rzeszów, Aneta Przepióra.

Wyniki ogłoszone zostały późnym wieczorem 24 października. Reprezentanci Kettlebell Rzeszów sięgnęli po aż 6 złotych medali i 1 brązowy. Ustanowili też nowy rekord Polski oraz Europy na listach WKSF.

Informacje, które do nas spłynęły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania i marzenia. Deszcz złotych medali, który na nas spłynął utwierdził, że ciężką pracą oraz dążeniem do celu, pokonując napotykane niedogodności, można osiągnąć każdy cel, jaki postawimy sobie w życiu – mówi nam niekryjący radości trener i zawodnik Kettlebell Rzeszów, Andrzej Jodłowski.


Rzeszowscy medaliści WKSF Online European Championship 2020:

 

  • Złoty medal – Anna Perłowska

OALC – MASTER 16 kg BW <65kg – 124 reps

 Anna Perłowska

 

  • Złoty medal – Anna Kuźniar

SNATCH – MASTER 16kg BW <65kg – 104 reps

Anna Kuźniar

 

  • Złoty medal – Sylwia Kordas

OALC MASTER 16kg BW >75kg – 150 reps

Sylwia Kordas

 

  • Złoty medal – Małgorzata Stępień

OALC MASTER 16kg BW <75kg – 120 reps

Małgorzata Stępień

 

  • Złoty medal – Aneta Przepióra

OALC MASTER 16kg BW <58kg – 117 reps

Aneta Przepióra

 

  • Andrzej Jodłowski

Złoty medal – LC MASTER 2x24kg BW >95 kg – 113 reps; nowy rekord Polski i rekord Europy

Brązowy medal – LC ELITE 2x32kg BW >95 – 43 reps

Andrzej Jodłowski

Sukces reprezentacji z Kettlebell Rzeszów napawa radością i dumą nie tylko nas zawodników, ale naszych najbliższych, przyjaciół i znajomych. Dziękujemy za każde słowo, gratulacje za to, że jesteście, wspomagacie i cieszycie się z naszego sukcesu. Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę odważnikami kulowymi zapraszamy na treningi Kettlebell Rzeszów w klubie Fitness for Life Rzeszów oraz na nasze profile społecznościowe – zachęca trenerka Aneta Przepióra.

 

Źródło i zdjęcia: materiały nadesłane

Oprac. Kacper Ciuba

26-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kettlebell-rzeszow-z-gradem-medali-mistrzostw-europy-8379-00r2kc