REKLAMA

Kazimierz Ziobro kandydatem Solidarnej Polski w przedterminowych wyborach na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Solidarna Polska ogłosiła posła Kazimierza Ziobro kandydatem w wyborach uzupełniających do Senatu RP w województwie podkarpackim. Wybory te odbędą się 8 września br. w okręgu wyborczym, w którego skład wchodzą powiaty dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski.

Kazimierz Ziobro pochodzi z Nowej Wsi Czudeckiej (powiat strzyżowski), wychowywał się w powiecie dębickim. Z wykształcenia jest teologiem – ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski. W 1980 roku został członkiem „Solidarności”, kierował międzyzakładową komisją związkową w regionie,  był delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku. Po wprowadzeniu stanu wojennego przewodził komitetowi strajkowemu w swoim zakładzie pracy, z którego następnie został dyscyplinarnie zwolniony. Za działalność w podziemiu antykomunistycznym prezydent Lech Kaczyński odznaczył go w 2007 r. Złotym Krzyżem Zasługi.

W latach 2006-2010 Kazimierz Ziobro był wicemarszałkiem województwa podkarpackiego, trzykrotnie był radnym wojewódzkim tej ziemi, obecnie jest posłem z tego regionu.

Biuro Prasowe
Solidarna Polska

16-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kazimierz-ziobro-kandydatem-solidarnej-polski-w-przedterminowych-wyborach-na-podkarpaciu