REKLAMA

Kawowy wieczór poetycki dla dorosłych w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowski Dom Kultury filia “Zalesie” zaprasza wszystkich pasjonatów poezji na wieczór poetycki dla dorosłych połączony z degustacją kawy pn. “Listy Miłosne Franciszka Starowieyskiego”. Specjalne warsztaty kawowe oraz degustację dla uczestników przygotuje  Kawa Rzeszowska.

Literacki wieczór poświęcony zostanie osobie Franciszka Starowieyskiego – wybitnego polskiego malarza, rysownika i grafika, który urodził się w 1930 roku w Bratkówce obok Krosna. Największą popularność zyskał w latach 60-tych dzięki serii autorskich plakatów filmowych i teatralnych. Artysta zmarł w 2009 roku w Warszawie.

Bogaty dorobek malarski i graficzny Starowieyskiego uzupełnia jego twórczość literacka w postaci listów miłosnych. To właśnie im poświęcona zostanie przygotowana przez organizatorów etiuda teatralna w której wystąpią: Ewelina Jurasz, Sybilla Pięta oraz Tomasz Gnap. Jej reżyserem jest Bożena Kania-Pięta z Rzeszowskiego Domu Kultury.
Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty kawowe oraz degustacja przygotowana przez Kawę Rzeszowską. Jest to dobrze znana w mieście mobilna kawiarnia rowerowa, której misją jest nie tylko przekonanie mieszkańców miasta do odejścia od „kaw” rozpuszczalnych, zalewajek czy kapsułek, lecz przede wszystkim przekazanie im prawdziwego smaku najlepszych gatunków kaw pochodzących z plantacji całego świata – kawy świeżo palonej specjalnie dla Rzeszowian.

Wieczór poetycki dla dorosłych pn. „Listy Miłosne Franciszka Starowieyskiego” odbędzie się w sobotę 28 marca 2015 r. o godz. 17.00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia “Zalesie” przy ulicy Wieniawskiego 84 w Rzeszowie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

rdk

materiał nadesłany

23-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kawowy-wieczor-poetycki-dla-doroslych-w-rzeszowskim-domu-kultury