REKLAMA

Kasa poszła z dymem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zlikwidowano rządowy program “Kawka”. Wskutek tego mieszkańcy Rzeszowa nie dostaną pieniędzy, żeby dofinansować wymianę pieców węglowych na bardziej ekologiczne.

q

foto: archiwum rzeszow24.pl

Program rządowy “Kawka” działał przez dwa lata. Polacy mogli starać się o pieniądze potrzebne na wymianę starych pieców węglowych na te nowsze, bardziej ekologiczne. Niestety – pieniądze się skończyły i nie ma co liczyć na świadczenia.

“Kawka” została wprowadzona w Polsce ze względu na naciski ze strony Unii Europejskiej. Z ich raportów wynikało, że powietrze w naszym kraju jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

Największe problemy sprawiały stare piece, które emitowały mnóstwo spalin szkodzących środowisku. Program działający przez dwa lata miał to zmienić. Pośrednio się udało.

Przez ten krótki okres skorzystali z niego mieszkańcy 60 polskich miast. Wymieniono łącznie 34 tysiące kotłów na kwotę 120 milionów złotych.

Na Podkarpaciu z programu skorzystał Rzeszów, Przemyśl i Krosno. W stolicy województwa udało się wymienić 101 pieców węglowych. Do 2018 roku powinno zostać zlikwidowanych jeszcze 67 kotłów.

(az)

05-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kasa-poszla-z-dymem