REKLAMA

Kasa od marszałka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Najlepsi maturzyści, którzy podjęli studia na Podkarpaciu otrzymali jednorazowe stypendia od marszałka Władysława Ortyla. To duże wyróżnienie i dobry “start” w przyszłość.

g

foto: www.podkarpackie.pl

Celem programu stypendialnego jest stałe podnoszenie poziomu wykształcenia mieszkańców województwa oraz rozwój szkolnictwa wyższego w regionie.

Gratuluję wszystkim stypendystom. To wspaniale, że tak wiele młodzieży decyduje się na studia w naszym województwie. Liczę, że nasze wsparcie będzie pomocne na początku drogi akademickiej. Cieszę się, że nasza pomoc trafia do tak dużej liczby studentów, ponieważ promujemy te kierunki studiów, które wpisują się w nasze inteligentne specjalizacje – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Stypendystom gratulowała również wicemarszałek Maria Kurowska oraz dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Barbara Pelczar-Białek, która przypomniała, że Rzeszów to miasto w którym przypada największa liczba studentów na mieszkańca.

W roku akademickim 2016/2017 na to stypendium, czyli na jednorazowe wsparcie „na start” w wysokości 2 tys. zł. może liczyć 86 osób, które osiągnęły najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, tj. przynajmniej 75% na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii, fizyki lub matematyki. Wśród wyróżnionych osób są: 33 kobiety i 53 mężczyzn. Są to studenci: Politechniki Rzeszowskiej (55 osób), Uniwersytetu Rzeszowskiego (29), Wyższego Seminarium Duchownego (1) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku (1). Studenci reprezentują 22 kierunki nauczania, najliczniej reprezentowane są: kierunek lekarski – 22 studentów, oraz lotnictwo i kosmonautyka 17 studentów i informatyka 10 osób.

za: www.podkarpackie.pl

04-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)