REKLAMA

Karol Ożóg – człowiek, praca, rozwój

Te słowa klucze najlepiej charakteryzują codzienną działalność i program Karola Ożoga, skupiony na trosce o dobro człowieka przez pracę, doskonalenie ducha i rozwoju materialny małej i dużej Ojczyzny.

DSC_1198Karol Ożóg rocznik 1982. Wychowywał się w rodzinie przywiązującej wielką wagę do wartości takich jak szacunek do drugiego człowieka, miłość Ojczyzny, umiłowanie polskich tradycji, niezachwianą wiarę w Boga. To niezbywalny fundament jego działania.

Inżynier i humanista

Studiował geodezję w Krakowie. Wrócił na Podkarpacie, gdzie jako geodeta doskonali kwalifikacje. Po zdobyciu kilkunastoletniego doświadczenia w pracy zawodowej powrócił do świata nauki. Efekty jego nowatorskiej pracy doktorskiej, obronionej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 2022 roku, są szeroko wykorzystywane obecnie m.in. przez podkarpackich geodetów w pracach terenowych. Łączy nauki ścisłe i humanistyczne. Teraz prowadzi zajęcia dla studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Na rzecz lokalnej społeczności

Karol Ożóg jest entuzjastą pracy dla wspólnoty Podkarpacia. W roku 2018 zdobył dużą liczbą głosów mandat radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Sprawdził się jako najmłodszy radny Sejmiku. Umie rozmawiać z ludźmi, zna ich problemy, potrafi znaleźć celne rozwiązania trudnych ludzkich spraw. Nie wyklucza. Łączy szacunek dla tradycji z supernowoczesnymi wizjami przyszłości.

Konkretne założenia

Program wyborczy Karola Ożoga skupia się na kilkunastu istotnych aspektach. Wsród nich należy wymienić m.in.: uzbrojenie przez samorządy terenów przemysłowych z rządowych środków celowych, co da impuls do rozwoju gmin i powiatów; wsparcie dla gmin w zakresie budowy kanalizacji, wodociągów i stacji uzdatniania wody, zwłaszcza tych, których nie stać na wkład własny w rządowych programach wsparcia; budowa lub rozwój żłobków i przedszkoli; wypracowanie i uruchomienie rozwiązań ustawowych określających normy odorowe, na wzór Europy Zachodniej;  poprawa bezpieczeństwa ze środków rządowych – na systemy monitoringu gminnego. Jak również zmiana ustawy „O dochodach jednostek samorządu terytorialnego” – Twoje podatki pracują na Twoją korzyść, w Twojej okolicy!

KO

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

05-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook