REKLAMA

Karetka z sercem do przeszczepu dla dziecka blokowana na autostradzie A4

Strona tvn24.pl udostępniła nagranie z autostrady A4 na odcinku Rzeszów-Kraków, gdzie widać, jak kierowca karetki transplantacyjnej, jadącej na sygnale, jest blokowany przez innego kierowcę. Pojazd wiózł serce do przeszczepu dla dziecka.

Sytuacja miała miejsce we wrześniowe przedpołudnie na odcinku A4 Rzeszów-Kraków. Karetka poruszała się lewym pasem. Jadący przed nią kierowca busa nie przesuwał się na pas środkowy.

– W tej sytuacji liczy się każda minuta. Wieźliśmy serce dla dziecka, które czekało na przeszczep w Warszawie. Na lotnisku wojskowym w Krakowie czekał gotowy do startu samolot. Od 15 lat pracuję w transplantologii i zauważyłem, że z roku na rok jest coraz gorzej – relacjonował kierowca karetki. Udostępnił on filmik ku przestrodze dla innych. Twierdzi, że często spotyka się z sytuacją, że jadący obok niego nie reagują na sygnały świetlne i dźwiękowe. Komunikaty nadawane są także przez CB radio.

Zdaniem kierowcy karetki, na kursach na prawo jazdy brakuje ćwiczeń, które nauczyłyby młodych kierowców odpowiedniej reakcji w przypadku pojawienia się na drodze pojazdów uprzywilejowanych. Filmik znajdziecie TUTAJ.

Źródło: tvn24.pl

09-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

karetka-z-sercem-do-przeszczepu-dla-dziecka-blokowana-na-autostradzie-a4-7472-kc2