REKLAMA

Kapitan Developresu Rzeszów ukarana przez PLS za twitterowy wpis

Zawodniczka Developresu Rzeszów Jelena Blagojević została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną Polskiej Ligi Siatkówki karą pięciu tysięcy złotych i zawieszeniem na 4 miesiące. Chodzi o wpis na Twitterze po odwołaniu Superpucharu Polski, w którym miał grać Developres.

Przechwytywanie_113
Foto: KS Developres Rzeszów S.A. / YouTube

16 grudnia w Lublinie miał zostać rozegrany Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka z udziałem Chemika Police i Developresu Rzeszów. Ze względu na kwarantannę zespołu z Rzeszowa Polska Liga Siatkówki podjęła kontrowersyjną decyzję o odwołaniu Superpucharu Polski i przeprowadzeniu w tym samym dniu Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020 bez udziału Developresu. Rzeszowską drużynę zastąpiła ekipa Budowlanych Łódź.

Warto dodać, że Superpuchar Polski pierwotnie miał być rozegrany we wrześniu, ale wówczas koronawirus zaatakował drużynę z Polic. Jedna wówczas turnieju nie odwołano, tylko zaplanowano nowy termin Superpucharu z udziałem obu zespołów.

Klub w oficjalnych oświadczeniach wyrażał swoje niezadowolenie z decyzji z PLS. Kapitan zespołu, Jelena Blagojević zamieściła wówczas wpis na Twitterze, za który teraz została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną PLS.

 

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PLS brzmi następująco:

Orzeczeniem z dnia 21 stycznia 2021 r. Komisja Dyscyplinarna skazała obwinioną Jelenę Blagojević, zawodniczkę klubu Developres SkyRes Rzeszów za to, że w dniu 9 grudnia 2020 r. wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową (…) (dalej „PLS”) poprzez opublikowanie na portalu internetowym Twitter, w odpowiedzi na wpis PLS, opublikowany na profilu @TAURONLiga i informujący o terminie Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki, wpisu o treści:

„Hahahahaha [dwie emotikony wyrażające śmiech – przyp. autora] brawo dla Was Panstwo [dwie emotikony wskazujące na bicie brawa – przyp. autora] Zrobiliście kupę na nasza drużyna, za cała nasza ciężką prace ostatniego sezonu! @TAURONLiga Szacunek [emotikona wskazująca medal za zdobycie 1. miejsca – przyp. autora]”, tj. o wykroczenie dyscyplinarne z § 30 ust. 1 i 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS.

Komisja wymierzyła obwinionej Jelenie Blagojević karę pieniężną w wysokości 5.000 (pięć tysięcy) złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach na okres 1 (jednego) meczu. Wykonanie kary okresowego zawieszenia w prawach Komisja Dyscyplinarna warunkowo zawiesiła na okres 4 (czterech) miesięcy.

Orzeczenie jest nieprawomocne.

Źródło: red., PLS, Twitter

22-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)