REKLAMA

Kamienica z muralem będzie własnością sióstr prezentek?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek zarząd województwa jednogłośnie zdecydował o przekazaniu nieruchomości znajdującej się przy ulicy Lisa Kuli 13 siostrom prezentkom. Ostateczny werdykt w tej sprawie wyda sejmik województwa, który będzie obradował nad uchwałą zarządu.

j

Foto: Kacper Ciuba

Charakterystyczny budynek, na ścianie którego znajduje się mural upamiętniający reżysera Freda Zinnemanna, zostanie prawdopodobnie przekazany na własność siostrom prezentkom. Taką decyzję w poniedziałek podjął Zarząd Województwa Podkarpackiego, który jest właścicielem nieruchomości. Prezentki od 2019 roku dzierżawią ten obiekt.

Decyzja zarządu województwa została podjęta podczas wirtualnego e-seminarium w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. członkowie zarządu poparli uchwałę, argumentując, że będzie to wkład w dziedzictwo, jakie pozostawił Jan Paweł II, który kładł wielki nacisk na kształcenie młodzieży. Zarząd stwierdza również, że na takie rozwiązanie wpłynęły wysokie miejsca zajmowane przez szkoły sióstr prezentek w rankingach kształcenia wśród szkół w województwie. Decyzja musi zostać jeszcze przyjęta przez sejmik województwa, który będzie obradował nad uchwałą zarządu w tej sprawie.

W kamienicy przy ulicy Lisa Kuli 13 znajdowały się wcześniej departamenty Edukacji, Nauki i Sportu, Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Jedną z bocznych ścian budynku zdobi mural Kamila Kuzko – rysownika i malarza, adiunkta w ASP w Krakowie. Na powierzchni niemal 280 metrów kwadratowych znajduje się postać Gary’ego Coopere’a z roli szeryfa Willa Kane’a z filmu “W samo południe”. Mural powstał ku pamięci Freda Zinnemanna – znanego reżysera pochodzącego z Rzeszowa.

Źródło: red., UMWP

21-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kamienica-z-muralem-bedzie-wlasnoscia-siostr-prezentek-1557-00r2kc