REKLAMA

Kamień węgielny wmurowany. Urzędnicy na placu budowy mostu Rzecha-Lubelska [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pechowo nie było, a wręcz przeciwnie. W “piątek trzynastego” odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowany most, który połączy ulice Rzecha i Lubelską. Władze miasta dowiedziały się, że Rzeszów otrzyma 55,4 mln zł więcej dofinansowania na inwestycję. Kiedy most będzie gotowy?

 

wmurowanie_kamienia_wegielnego_most_rzecha_lubelska_00009

Na uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego na placu budowy w roli gości pojawili się m.in.: wiceminister Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wender, Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, wicemarszałek Wojciech Buczak, Marcin Lewandowski członek zarządu Bilfinger Infrastructure S.A., ks. prałat Jan Szczupak, europosłanka Krystyna Skowrońska, posłowie Tomasz Kamiński oraz Dariusz Dziadzio.

Dzisiaj dostaliśmy dobrą wiadomość. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przyznało nam dodatkowe pieniądze na inwestycję – rozpoczął spotkanie Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Łącznie, na kosztującą 176 mln zł inwestycję, miasto dostanie ponad 155 mln zł dofinansowania.

Prace nad przeprawą łączącą dwa brzegi Wisłoka rozpoczęła się w lipcu 2014 roku. Urzędnicy przekonują, że są zaskoczeni tempem prowadzonych prac i z optymizmem patrzą w przyszłość.

Termin zakończenia budowy to 31 października, ale dziś rozmawiałem z wykonawcą i mówił, że jeśli pogoda będzie tak piękna i słoneczna jak dzisiaj, to skończą w sierpniu – mówił prezydent.

Ukończymy w terminie, a nawet przed – mówił żartobliwie Marcin Lewandowski, członek zarządu Bilfinger Infrastructure S.A., czyli głównego wykonawcy inwestycji. –  Zrobiliśmy głębokie fundamentowanie, kończymy montaż konstrukcji stalowej, pylon jest w połowie drogi – dodaje.

Wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel wyraziła swój zachwyt w stosunku do architektury obiektu. – To drugi pod względem w Polsce most. Od początku się w nim zakochałam. Jego architektura to dowód na to, jak wspaniałych mamy projektantów, architektów i wykonawców. Potrafimy robić piękne rzeczy – mówiła.

Prezydent zapowiedział, że nie zamierza zrezygnować z pomysłu nazwania mostu na cześć Tadeusza Mazowieckiego.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

13-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kamien-wegielny-wmurowany-urzednicy-na-placu-budowy-mostu-rzecha-lubelska-zdjecia