REKLAMA

Kaligrafia, origami, manga i taniec. Japoński akcent w Rzeszowie

W dniach 17 – 18 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Kultury Japońskiej współorganizowany przez młodzież ze Stowarzyszenia KRIS i MDK.

q

foto: www.rzeszow.pl

Początek w sobotę, 17 grudnia o godz. 11.00. Grupy fanów historii Japonii i młodzieżowej popkultury (komiksów, mangi, anime, cosplayu, LARPu) przygotują różne atrakcje. Będzie śmiech, prelekcje, przebieranki, dyskusje, gry i tańce na macie. Grupy rekonstrukcji historycznych, takie jak III Najemny Oddział Piechoty Japońskiej i Klan Tygrysa oraz Rzeszowski Klub Kendo przybliżą sztuki walki i obyczaje dawnej Japonii.

Planowane są warsztaty kaligrafii, origami, shodo i sumi – e. Będzie zorganizowane specjalne miejsce dla najmłodszych dzieci, którymi zajmą się wolontariusze. Organizatorzy zapraszają osoby w każdym wieku o podobnych zainteresowaniach. Wszystkich, którzy chcą zgłosić własne propozycje do programu lub zamiar uczestnictwa w imprezie, prosimy o kontakt z organizatorami emailem na adres: lotusowykwiat@gmail.com

za: www.rzeszow.pl

16-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kaligrafia-origami-manga-i-taniec-japonski-akcent-w-rzeszowie