REKLAMA

KACZYŃSKI zapowiada obowiązkowe szczepienia!

POLSKA. Prezes partii rządzącej PiS Jarosław Kaczyński bierze pod uwagę wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 wśród pełnoletnich obywateli. Tak wynika z jego słów wypowiedzianych w ramach wywiadu dla Interii.

Pandemia zbiera w Polsce śmiertelne żniwo. Codziennie umiera kilkuset Polaków, a sen z powiek epidemiologom i rządzącym spędza widmo walki z nową odmianą koronawirusa – Omikronem. To bardziej zaraźliwa wersja wirusa.

Szacunki niektórych specjalistów mówią nawet o potencjalnym milionie hospitalizacji, z którą trzeba będzie się zmierzyć w sytuacji, gdy Omikron zdominuje zachorowania w naszym społeczeństwie.

Ludzie muszą się szczepić, to sprawa podstawowa. Trzeba się zastanowić, biorąc pod uwagę realia i niechęć znacznej części społeczeństwa, co możemy tutaj zrobić – mówił w wywiadzie dla Interia.pl Jarosław Kaczyński.

Wracam do sprawności państwa. Sądy są tutaj ostatnią instancją. Bez ich zreformowania, namówienia, by przestrzegały prawa, bo w gruncie rzeczy o to chodzi, trudno o zmianę. To wpływa na funkcjonowanie całego państwa, na różnych szczeblach i trzeba to brać pod uwagę – dodał wicepremier.

Prezes PiS zaznaczył, że jeśli chodzi o walkę z pandemią, jest on gotowy “pójść na całość”.

Co miałoby to oznaczać?

Między innymi wprowadzenie obowiązku szczepień.

Choć obawiam się, że nie byłoby to w pełni egzekwowalne – stwierdził Kaczyński.

Warunkiem byłoby spełnienie pesymistycznych wizji mówiących o ogromnej liczbie hospitalizacji. O milionie chorych na COVID-19, którzy mogliby trafić do szpitali mówił prof. Andrzej Horban, główny doradca prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19.

Jeżeli diagnozy lekarzy, którzy mówią, że Omikron jest dużo bardziej zaraźliwy, są trafne, to epidemia przybierze taki rozmiar, że na uszach trzeba będzie stanąć, by jej zapobiec. Jeśli to, co mówi profesor Horban będzie prawdą, oznaczałoby, że przed nami scenariusz, w którym zawali się służba zdrowia, w ślad za nią gospodarka i otwarte będą pytania, czy wytrzyma państwo. W takiej sytuacji będę gotowy na wszystko – powiedział na łamach Interii Jarosław Kaczyński.

foto: screen z filmu, Prawo i Sprawiedliwość / Facebook, archiwum

Tuż przed świętami, 23 grudnia, Ministerstwo Zdrowia podało informację o 17 156 nowych zachorowaniach na COVID-19.

Z powodu COVID19 zmarły 134 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 482 osoby.

W ciągu doby wykonano ponad 97,8 tys. testów na koronawirusa.

Raport z 27.12.2021

Dzisiaj MZ poinformowało o wykryciu 5029 nowych przypadków COVID-19.

Z powodu COVID-19 zmarło 10 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 28 osób.

W ciągu doby wykonano ponad 42,1 tys. testów na koronawirusa.

źródło: Red., Interia.pl (Piotr Witwicki, Marcin Fijołek)

27-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)