REKLAMA

Już wkrótce rusza kolejna edycja Rzeszów Breakout Days

W dniach 13-15 września 2018 rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Rzeszów Breakout Days. Po raz kolejny w Rzeszowie spotkają się muzycy bluesowi z całej Polski aby oddać muzyczny hołd wybitnemu artyście: Tadeuszowi Nalepie oraz stworzonemu przez niego zespołowi Breakout.

Foto: Materiał nadesłany

Festiwal rozpocznie się w czwartek 13 września koncertem „B.B. King Nalepa” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki z radiowej „Trójki”, a zagrają muzycy obracający się w klimacie bluesa i rocka: Sebastian Riedel, Leszek Cichoński, Sławek Wierzcholski, Bartek Grzanek, Piotr Nalepa, Wojtek Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Robert Lubera i Żaneta Lubera. Koncert będzie także transmitowany w audycji “Bielszy odcień bluesa” w radiowej “Trójce”.

W piątek na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert finałowy, składający się z dwóch części. W pierwszej części: “Synowie Bluesa”, zagrają Piotr Nalepa oraz Sebastian Riedel. W drugiej części koncertu wystąpi Ireneusz Dudek, znany pod pseudonimem artystycznym Shaki’n Dudi.

Foto: Materiał nadesłany

O 22.00 w Hotelu Bristol natomiast odbędzie się koncert formacji Czarny Pies. Czarny Pies to projekt muzyczny Leszka Windera. Każdy koncert to jednorazowy skład muzyków i indywidualny program. W ramach Breakout Days, oprócz Leszka Windera na scenie pojawią się skrzypek i multiinstrumentalista Jan Gałach, legendarny perkusista supergrupy SBB Jerzy Piotrowski, gitarzysta i multiinstrumentalista Mirosław Rzepa, grający na harmonijce Michał Kielak oraz Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce.

W sobotę 15 września tradycyjnie już Gramy dla Nalepy. Na ul. 3 Maja przy pomniku Tadeusza Nalepy zagramy wspólnie jeden z najsłynniejszych utworów Breakoutu – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Zapraszamy wszystkich gitarzystów – start o godz. 16.00. Materiały do nauki gry na gitarze można pobrać ze strony: www.breakoutdays.pl. Na małej scenie przy ulicy 3 maja zagrają także zespoły The Blues oraz Blues Perspective Band.

Foto: Materiał nadesłany

Przez wszystkie dni trwania festiwalu będzie też można zobaczyć dwie wystawy: wystawę prac Agi Krysiuk „Obrazy z płyt winylowych” w Hotelu Bristol oraz plenerową wystawę fotografii Marka Karewicza na rzeszowskim Rynku.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Wejście na koncerty B.B. King Nalepa oraz formacji Czarny Pies na bezpłatne zaproszenia dostępne w Estradzie Rzeszowskiej (liczba bietów ograniczona). Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.breakoutdays.pl oraz www.estrada.rzeszow.pl.

Źródło: Materiał nadesłany

04-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

juz-wkrotce-rusza-kolejna-edycja-rzeszow-breakout-days-7053