REKLAMA

Już ponad 7 tys. rodzin korzysta z tej pomocy. Partnerów przybywa

RZESZÓW. Mniejsze opłaty za wejście na basen, tańsze bilety do placówek kulturalnych, rabaty na zakupy – m.in. takie wsparcie od ponad półtora roku otrzymają rodziny wielodzietne w Rzeszowie. Wszystko dzięki programowi “Rodzina wielodzietna 3+, Rodzina zastępcza”.

Program „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza” adresowany jest do wszystkich rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych (posiadających troje dzieci i więcej), zamieszkałych i zameldowanych na terenie Rzeszowa. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Od listopada 2013 r. do maja 2015 r. miasto wydało 7212 kart.

fot. flickr.com/James Thompson

fot. flickr.com/James Thompson

 

Głównym celem programu jest promowanie modelu dużej rodziny oraz działań zmierzających do polepszenia warunków życiowych rodzin wielodzietnych, rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci oraz rodzin zastępczych, zamieszkałych na terenie miasta – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego UM.

Karta oferuje dostęp do dóbr kultury, sportu i rekreacji w jednostkach organizacyjnych i instytucjach kultury zarządzanych przez miasto takich jak: Rzeszowski Dom Kultury, Teatr Maska, Muzeum Dobranocek, Biuro Wystaw Artystycznych, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Podziemna Trasa Turystyczna „Rzeszowskie Piwnice”.

W programie uczestniczy również ponad 80 prywatnych przedsiębiorców, którzy oferują swoje  usługi z zakresu: rekreacji, zdrowia, sportu i handlu.

Od 25 maja br. do Programu dołączyły również sklepy Spar w Rzeszowie i Świlczy.

Wcześniej, w samym tylko 2015 r., do akcji włączyli się m.in. gabinet weterynaryjny Dr Hau, siłownia&fitness Extreme, Fabryka Pizzy i Pierogów, Park Trapolin Happy Jump czy kwiaciarnia Anna.

TUTAJ pobierzesz druki, które należy wypełnić i złożyć w UM lub jednym z Punktów Obsługi Mieszkańców w celu wyrobienia karty.

27-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

juz-ponad-7-tys-rodzin-korzysta-z-tej-pomocy-partnerow-przybywa