REKLAMA

JUŻ OFICJALNIE : Kolejne powiększenie Rzeszowa

Od dłuższego czasu Rzeszów powiększa swoje granice. Od stycznia 2019 zostanie uczyniony kolejny krok na tej ścieżce.

fot. użytkownik Wikipedii Silar, udostępnione na licencji CC BY-SA 3.0

Powiększanie granic Rzeszowa odbywa się sukcesywnie od 2006 roku. Powiedziano wtedy dość sytuacji, w której nie było miejsca pod nowe inwestycje, a granice funkcjonalne miasta wykraczały poza te administracyjne. Problemem była także jedna z najwyższych gęstości zaludnienia w Polsce. Zdecydowano wtedy o przełączeniu części Słociny, która nie była jeszcze w granicach Rzeszowa, a także Załęża. Od tego czasu co rok do Rzeszowa dołączano kolejne tereny: 2007 – wschodnia Przybyszówka; 2008 – pozostała część Przybyszówki i Zwięczyca; 2009 – pozostała część Białej; 2010 – Budziwój i południowa część Miłocina. Na kolejne powiększenie Rzeszowa należało czekać 7 lat – przyłączono wtedy Bziankę.

Od 1 stycznia 2019 w granicach miasta znajdą się sołectwo Miłocn (obecnie gmina Głogów Małopolski), a także Matysówka (obecnie gmina Tyczyn). Dzięki temu zabiegowi miasto będzie miało ponad 126 km2, natomiast liczba mieszkańców będzie wnosić prawie 194 tysiące osób.

ZOBACZ TAKŻE:

Ulica Podgórska uroczyście otwarta! (FILM, ZDJĘCIA)

31-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

juz-oficjalnie-kolejne-powiekszenie-rzeszowa-rz5ap