REKLAMA

Już malują buspasy! Będzie 1+2 jak na al. Sikorskiego?

RZESZÓW. Ruszyła procedura malowania buspasów w mieście. Decyzja o ostatecznej organizacji ruchu na nich jeszcze nie zapadła.

 

bus_pasy_022

 

W poniedziałek (13.04.) wykonawca poinformował Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie o rozpoczęciu malowania pasów dla autobusów. Zgodnie z ustaleniami drogowcy na jezdnie będą mogli wejść tylko poza godzinami szczytu.

Malowanie będzie mogło odbywać się do godziny 6 rano, później pomiędzy 9 a 14, a po krótkiej przerwie od 17 do oporu.

Nie chcemy, żeby malowanie powodowało duże utrudnienia w ruchu – wyjaśnia Piotr Magdoń, szef Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Wyznaczanie poziomego oznaczenia na jezdni zaczęło się od ulic: Warszawskiej, Lubelskiej i Marszałkowskiej. Kolejnym etapem będą: al. Cieplińskiego, al. Piłsudskiego i ulica Dąbrowskiego. Wszystkie prace mają potrwać do 30 kwietnia

Koniec malowania nie będzie jednak równoznaczny z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu w mieście. – Buspasy zaczną obowiązywać dopiero wtedy, kiedy zacznie działać cały system – zaznacza Magdoń.

Na alei Sikorskiego buspasy zostały w specyficzny sposób zmodyfikowane. Obowiązują tylko od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 17. Poruszać się po nich mogą nie tyko autobusy, ale i taksówki oraz pojazdy osobowe, na zasadzie 1 + 2, a więc przewożące przynajmniej troje osób.

Jak będzie na nowych 6 km buspasów, które są wyznaczane w centrum miasta?

To wszystko jest w trakcie ustalania, trwają badania natężenia ruchu, analizy. Prawdopodobnie będą funkcjonowały tak jak na Sikorskiego, ale trudno, aby mówić już teraz, że będą obowiązywały do danej godziny, kiedy okaże się, że w tych godzinach natężenie autobusów będzie największe – wyjaśnia Piotr Magdoń.

14-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)