REKLAMA

Już jutro na WSPiA spotkanie z przedstawicielem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

RZESZÓW / PODKARPACIE. “Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w systemie zarządzania kryzysowego” to temat kolejnego specjalnego wykładu dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w WSPiA. W ramach „Spotkania z ciekawym człowiekiem” uczelnię odwiedzą dr Krzysztof Malesa oraz Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Spotkanie odbędzie się w piątek 10 kwietnia 2015 r. o godz. 10:00.

Tym razem studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne spotkają się z dwiema osobami. Pierwszy wykład w ramach „Spotkań z ciekawym człowiekiem” wygłosi dr Krzysztof Malesa, zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Drugim gościem Spotkania będzie Grzegorz Świszcz, szef centrum operacyjno–analitycznego Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W czasie wykładów studenci WSPiA dowiedzą się m.in. jaką rolę w systemie zarządzania kryzysowego pełni Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Do udziału w wykładzie z cyklu „Spotkania z ciekawym człowiekiem” zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego. Wykład odbędzie się w najbliższy piątek 10 kwietnia 2015 r. Początek o godzinie 10:00 w sali 23B (parter, budynek A).

Specjalne wykłady dla studentów WSPiA
Wykłady monograficzne przedstawicieli profesji związanych z administracją bezpieczeństwem wewnętrznym i prawem, organizowane są dla naszych studentów od kilku lat. Celem spotkań jest przedstawienie Żakom specyfiki zawodów, w których będą mogli w przyszłości pracować. W czasie wykładów zaproszeni goście opowiadają m.in. o tym, jakie warunki należy spełnić, aby zostać przyjętym do pracy oraz z jakimi wyzwaniami i obowiązkami wiąże się praca w danym zawodzie.

Studenci WSPiA do tej pory spotkali się m.in. z Płk. Andrzejem Sąsiadkiem – ekspertem z zakresu wywiadu gospodarczego byłym funkcjonariuszem UOP oraz MSW, gen. bryg. Dominikiem Traczem – Komendantem Straży Granicznej, gen. Józefem Gdańskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie, podinsp. Piotrem Łowickim, dowódcą Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego policji w Rzeszowie oraz Sławomirem Śnieżko, m.in. twórcą pionu operacji specjalnych w Policji, szefem Biura Kryminalnego w Komendzie Głównej Policji, Dyrektorem Gabinetu Szefa CBA. Gościem WSPiA w ramach „Spotkań z ciekawym człowiekiem” był również Thomas Jaworski, Honorowy Sędzia Hrabstwa Alachua na Florydzie oraz Prof. Raymond Taras z Tulane University w Nowym Orleanie, USA.

materiał nadesłany

WSPiA3

foto: archiwum

09-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

juz-jutro-na-wspia-spotkanie-z-przedstawicielem-rzadowego-centrum-bezpieczenstwa