REKLAMA

JUTRO: Głosem zgwałconych kobiet. Darmowy spektakl w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W czwartek w Rzeszowie odbędzie się spektakl pt: “Gwałt. Głosy”. Sztuka poświęcona jest przemocy seksualnej, która dotyka wielu kobiet w Polsce.

6

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Według badań przeprowadzonych przez Fundację na rzecz Równości i Emancypacji STER oraz Stowarzyszenie na rzecz Kobiet Victoria w Rzeszowie, co czwarta kobieta doświadczyła próby gwałtu. Aż 90 pań w grupie 450 badanych przyznało, że zostało zgwałconych. 95% nie chce jednak poruszać tematu i nawiązywać w tej sprawie kontaktu z policją.

Reżyserką sztuki “Gwałt. Głosy” jest Agnieszka Błońska. Scenariusz oparty na szokujących badaniach Fundacji napisała Sylwia Chutnik. Główne role w spektaklu odegrają aktorki, które miały do czynienia z przemocą seksualną, bądź pracowały z pokrzywdzonymi kobietami.

Sztuka krytykuje stereotyp twierdzący, że kobiety z powodu wyzywających gestów, strojów, czy mimiki są współwinne aktom gwałtu. Twórcy spektaklu potępiają również łagodne wyroki sądu względem oskarżonych mężczyzn.

Spektakl “Gwałt. Głosy” jest wyrazem jedności z ofiarami przemocy seksualnej. Jest głosem tych, którzy mimo okropnych przeżyć zmuszeni zostali do samotności i braku zrozumienia.

Sztuka odbędzie się w czwartek (14 kwietnia) o godz. 18:30 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury przy ul. Jagiellońskiej 24.  Wstęp wolny.

(az)

13-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jutro-glosem-zgwalconych-kobiet-darmowy-spektakl-w-rzeszowie-az003