REKLAMA

Jutro finał pucharu Polski. Sawa Sonina na celowniku Resovii

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już w najbliższą środę 6 maja podopieczni Macieja Huzarskiego rozegrają finał okręgowego Pucharu Polski w Soninie, gdzie zmierzą się z tamtejszym zespołem Sawy.

Drużyna Sawy Sonina to aktualnie przedostatni zespół IV ligi podkarpackiej. Podopieczni Adama Domaradzkiego w sezonie ligowym wygrali zaledwie cztery spotkania i zanotowali sześć remisów. Swoją przygodę z Pucharem Polski zielono-czerwoni zaczęli od II rundy, gdzie pokonali na wyjeździe Jawor Krzemienica 4-3, następnie ograli zespół Orła Wólki Niedźwieckiej 1-0, III ligową drużynę Wisłoki Dębica, a w półfinale rozprawili się z Błękitnymi Ropczyce 3-2. W związku z tym, iż zespół Sawy Sonina występuje jeden szczebel rozgrywkowy niżej od drużyny Resovii finał zostanie rozegrany na obiekcie IV ligowca w środę 6 maja o godz. 17:00. Stawką środowego pojedynku będzie pamiątkowy Puchar Polski na szczeblu podokręgów Rzeszów-Dębica oraz medale.

W ostatnich dniach wylosowano pary półfinałowe wojewódzkiego Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackim, które prezentują się następująco:

13 maja – 1/2 wojewódzkiego Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackim
—:— Sokół Sokolniki / Wisan Skopanie – LKS Pisarowce / Cosmos Nowotaniec
—:— Sawa Sonina / CWKS Resovia – JKS 1909 Jarosław / Polonia Przemyśl

W przypadku zwycięstwa w finale okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica drużyna Resovii będzie gospodarzem półfinałowego pojedynku o wojewódzki Puchar Polski na szczeblu Podkarpackim, a jej przeciwnikiem będzie JKS Jarosław albo Polonia Przemyśl. Zwycięzca wojewódzkiego Pucharu Polski otrzyma nagrodę pieniężną w kwocie ok. 40 tysięcy złotych.

źródło: CWKS Resovia

puchar_polski

05-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)