REKLAMA

Juliusz Sieczkowski odwołany z funkcji prezesa MPGK Rzeszów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Juliusz Sieczkowski został zwolniony z funkcji prezesa MPGK Rzeszów. W czwartek prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaakceptował decyzję rady nadzorczej.

mulltonnen-3979757_960_720

Foto: pixabay.com

Juliusz Sieczkowski nie jest już prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie. Decyzję tę podjęto w czwartek.

Współpraca między ratuszem a prezesem MPGK już od dłuższego czasu nie układała się dobrze. Uwagi prezydenta Rzeszowa były bardzo często ignorowane. W ostatnim czasie mieszkańcy Rzeszowa nie otrzymali pełnej informacji na temat odbioru odpadów. Harmonogramy nie dotarły do części z nich. To również przyczyniło się na odwołanie dotychczasowego prezesa.

Przypomnijmy, że od maja obowiązują nowe stawki za wywóz śmieci, a miesiąc wcześniej MPGK zmieniło regulamin odbioru odpadów. Segregacja jest podzielona na pięć części: niepodlegające segregacji (wywożone raz w tygodniu), papier, metale i plastiki (wywożone raz w miesiącu), szkło (wywożone raz na dwa miesiące), odpady biodegradowalne (wywożone raz na dwa tygodnie).

Do czasu wyboru nowego prezesa, funkcję tę pełnić będzie dotychczasowa wiceprezes, Leokadia Siupik.

09-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

juliusz-sieczkowski-odwolany-z-funkcji-prezesa-mpgk-7909-00r2kc