REKLAMA

Jubileusz 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA

BOGUCHWAŁA/PODKARPACIE. W ubiegły piątek w Hotelu Odeon w Boguchwale zorganizowano jubileusz 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA Region Rzeszów, którą wsparło Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Marek Sitarz, starosta rzeszowski. IPA (International Police Association) jest największym Stowarzyszeniem na świecie i zrzesza ponad 400.000 członków w 63 sekcjach narodowych. Celem IPA jest jednoczenie czynnych i byłych funkcjonariuszy służb policyjnych, poprzez nawiązywanie kontaktów i wzajemną pomoc oraz angażowanie się w działalność społeczną i kulturalną.

starosta ipa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji zostało założone 01.01.1950 roku. Inicjatorem był angielski policjant Arthur Troop. Celem Stowarzyszenia jest wyznaczanie zasad określonych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przyjętej przez ONZ w 1948 roku oraz Deklaracji o Policji uchwalonej, jako rezolucja nr 690 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w dniu 8 maja 1979 roku. W założeniu niezawisłe, łączące wszystkie policyjne służby, bez względu na stopnie, wykształcenie, pleć, rasę, kolor skóry, mowę, religię i neutralnie politycznie.

ipa

Fot. IPA Region Rzeszów.

26-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)