REKLAMA

Jubileuszowy Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych już w lipcu w Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 19 do 24 lipca odbywać się będzie XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. W Rzeszowie wystąpią 34 zespoły z całego świata.

IMG_1521-770x400

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

W dniach 19-24 lipca Rzeszów będzie gościł zespoły folklorystyczne z całego świata. W tegorocznym XVIII Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych wystąpi ponad tysiąc artystów. Będą to między innymi zespoły z: USA, Czech, Mołdawii, Francji, Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, czy z Australii. Wydarzenie odbywa się od 1969 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Festiwal organizowany jest co 3 lata, ale w tym roku zorganizowany zostanie wyjątkowo po 2 latach. Wynika to stąd, że na ten rok przypada jubileusz 50-lecia.

Wydarzenie rozpocznie się korowodem, który przejedzie ulicami miasta (19 lipca). Zaprezentują się na nim wszyscy uczestnicy festiwalu. Tego samwgo dnia odbędzie się także koncert: „Rzeszów wita Polonię” (Rynek w Rzeszowie).

20 i 21 lipca zespoły pojawią się na scenie w rynku i zaprezentują swoje występy. W tych dniach na płycie rynku staną wystawcy Jarmarku Podkarpackiego. Pokażą oni swoje produkty regionalne, rękodzieło i rzemiosło artystyczne.

24 lipca będzie miał miejsce Koncert Galowy, gdzie wszystkie zespoły zatańczą w jednym wspólnym tańcu. Ten występ widzowie obejrzą w Hali Podpromie – jest on płatny, a ceny zostaną ustalone w najbliższym czasie.

 Galeria z poprzedniego festiwalu:

17-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jubileuszowy-swiatowy-festiwal-zespolow-polonijnych-juz-w-lipcu-w-rzeszowie-9301-00r2kc