REKLAMA

Jubileuszowy Cieszanów odkrywa kolejne karty. Brytyjska legenda punka na CRF 2014 !

PODKARPACIE/CIESZANÓW Cieszanów Rock Festiwal, do niedawna mały, niepozorny festiwal organizowany gdzieś na skraju Podkarpacia, kończy w tym roku 5 lat. Ostatnie dwie edycję umocniły jego pozycję na festiwalowej mapie Polski. CRF dojrzał zarówno pod względem frekwencyjnym, jak i programowym. Organizatorzy zapowiadają huczne urodziny i ogłaszają kolejną gwiazdę jubileuszowej edycji zaplanowanej na 21-24 sierpnia.

G.B.H, te trzy litery, obok The Exploited, pojawiały się najczęściej na skórzanych kurtkach polskich punkowców w latach 80. Ich nazwa pochodzi od skrótu sformułowania „poważne uszkodzenie ciała”. To legendarny G.B.H., który swoim koncertem uświetni jubileuszową edycję CRF. Obok brytyjskich punkowców na scenie CRF wystąpi zespół Lao Che. Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego festiwalowicze będą mieli jedyną w tym roku okazję wysłuchania całej płyty „Powstanie Warszawskie”.

Kolejne doniesienia na temat programu jubileuszowego CRF już wkrótce. Tymczasem rusza nabór zespołów do Przeglądu Młodych Zespołów.

Wzorem ubiegłorocznej edycji na festiwalu odbędą się trzy odrębne konkursy na Scenie Alternatywnej w amfiteatrze – podkarpacki, ogólnopolski i międzynarodowy. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalowej (www.cieszanowrockfestiwal.pl). Zgodnie z tradycją na scenie głównej Cieszanów Rock Festiwal 2014 wystąpią laureaci ubiegłorocznych przeglądów: podkarpackiego – Ortodox, ogólnopolskiego – Magnificent Muttley i międzynarodowego – białoruskie Dzieciuki.

Logo CRF 2014

17-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

jubileuszowy-cieszanow-odkrywa-kolejne-karty-brytyjska-legenda-punka-na-crf-2014