REKLAMA

W niedzielę “Czytaj dzieciom, bo warto”. Przyjdź do Plazy i weź udział w zabawie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do godz. 18:00 w niedzielę (10 stycznia) będzie trwała akcja “Czytaj dzieciom, bo warto”. To pierwsza edycja tego przedsięwzięcia w Rzeszowie. Organizuje ją CH Plaza Rzeszów. Na rodziców i dzieci czeka mnóstwo atrakcji. 

Głównym celem akcji jest zachęcenie rodzin do wspólnego czytania książek. Imprezie będą towarzyszyć wspólne zabawy, gra w planszówki XXL oraz wiele konkursów. Do dyspozycji rzeszowian będzie również dmuchaniec z piłeczkami, a wolontariusze będą malować dzieciom twarze .

Impreza ma charakter rodzinny. Chodzi nie tylko o integrację dzieci i rodziców, ale również o edukację najmłodszych. Książki rozwijają wyobraźnie, pobudzają do myślenia i pomagają w twórczym działaniu dziecka. Czytanie ma także bardzo dobry wpływ na wyniki osiągane w szkole.

Centrum Plaza włącza się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP. Wolontariusze będą kwestować w budynku głównym. Pieniądze zostaną przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych. Zebrane środki pokryją również wydatki na lepszą opiekę medyczną dla seniorów.

(az)

09-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)